Decyzja o rozpoczęciu pieluchowania wielorazowego już podjęta. Już wiesz jakie są systemy i wkłady, których chcesz spróbować. Wybrany został prawidłowy rozmiar pieluszki. Więc została już tylko najprzyjemniejsza część - ZAKUPY :)

Ale moment - ile tych pieluszek potrzeba kupić? Już lecimy z odpowiedzią - w zależności od wieku dziecka, diety, częstotliwości prania, ale również innych indywidualnych warunków ilość pieluszek będzie różna. Poniżej przedstawiamy Wam ogólną odpowiedź ile potrzeba części chłonnych i części zewnętrznych pieluszek, aby móc pieluchować przez dwa dni, a następnie zrobić pranie. Ilości te są średnie i należy je dostosować do naszych potrzeb, ale jest to baza... w razie czego zawsze można wstawić pranie troszkę później albo wrócić na kolejne zakupy i uzupełnić produkty, których będzie za mało do wygodnego i radosnego pieluchowania.


Większość rodziców boi się używać pieluch wielorazowych przy noworodku. Niepotrzebnie!

Na początek Waszej przygody potrzebujecie 20-30 sztuk części chłonnej – może nią być tetra, prefoldy, wkłady czy formowanki. Można oczywiście dowolnie mieszać systemy w zależności od potrzeb i upodobań. Do tego potrzebujecie jeszcze 6-10 sztuk czegoś na warstwę chłonną np. otulaczy. Warto także mieć w zanadrzu AIO noworodkowe – bardzo proste w użyciu i przydatne na wyjścia.

Pamiętajcie, że noworodki nie potrzebują bardzo dużej chłonności, za to wymagają częstej zmiany pieluszki.Generalna zasada w pieluchowaniu starszych dzieci, to posiadanie min. 12-16 sztuk części chłonnej (wkłady, prefoldy, formowanki, tetra, itp.) oraz około 6-8 części wierzchniej (otulacze, kieszonki). Można także używać samych pieluszek AIO i wtedy należałoby mieć nie mniej niż 12-16 sztuk.

Najlepiej posiadać mix wszystkich systemów.Pamiętaj - ilość pieluszek musi być zawsze dostosowana do potrzeba dziecka - jeśli więcej siusia, robi więcej kupek możesz potrzebować więcej części chłonnych niż podaliśmy w schematach powyżej. Dodatkowo należy uwględnić czas na wyschnięcie upranych pieluszek.

Powodzenia i udanych zakupów.